پیشخوان » تیتر روز متنی
کد خبر : 1802
پنجشنبه - 28 بهمن 1400 - 11:01
رهبر انقلاب در جمع مردم آذربایجان‌شرقی:

قیام تبریز موجب ثمردهی انقلاب شد

به گزارش تبریزگویا، سخنرانی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع مردم آذربایجان‌شرقی و در آستانه سالروز قیام ۲۹ بهمن مردم تبریز در سال ۱۳۵۶، از دقایقی پیش آغاز شده است.

گزیده‌ای از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار به شرح زیر است:

**جوان‌های ما به تقویت بنیه معنوی نیاز دارند. همه نیاز دارند، جوان‌ها بیشتر و بهتر معنویت را جذب می‌کنند. جوانان را توصیه می‌کنم فرصت امروز را که نیمه ماه رجب است، مغتمم بشمارند. بدون روزه هم می‌توان اعمال «ام‌داوود» را به جا آورد. این معنویت شما جوانان، به زندگی‌تان و انقلاب برکت می‌بخشد.

**بیست و نه بهمن تبریز، ابتکاری برای سنت چهلم‌گیری مبارزات انقلابی بود. حادثه ۲۹ بهمن موجب ثمردهی انقلاب شد، زیرا این حرکت ابتکاری و مهم بود و استمرار قیام ۱۹ دی قم را به همه یاد و نشان داد. اگر تبریز در روز ۲۹ بهمن آن حرکت عظیم را انجام نمی‎‌داد، سنت استمرار مبارزه برای ملت ایران باب نمی‌شد. وقتی چهلم مردم قم در تبریز به وجود آمد، سرمشق شد و در مناطق گوناگون دیگر، این حرکت ادامه یافت. تبریز مرکز تعلیم ایستادگی برای ملت ایران است.

** استمرار مبارزه، منطق سیاسی امام خمینی بود. استمرار مبارزه، منطق سیاسی امام خمینی بود. استمرار، یکی از امهات حرکت امام خمینی بود. امام در همان گام‌های پس از پیروزی انقلاب و حتی پس از بیماری جسمی، این مسئله قدم‌های پی در پی و استمرار هدف‌های انقلابی را پی گرفتند و از یاد نبردند و این باعث شد دشمنان به هدف خود نرسند.

** ما به دنبال بهرمندی صلح‌آمیز از مسئله‌ هسته‌ای هستیم.

** استمرار حرکت انقلابی یعنی اینکه ما همه هدف‌های اکنون و آینده انقلاب را مدنظر قرار بدهیم و این نیازها را به هر شکلی می‌توانیم تأمین کنیم؛ این معنایش استمرار انقلاب است.

** این هدف‌های انقلاب که گفتیم یعنی چه؟ پیشرفت کشور، عدالت اجتماعی در کشور، اقتدار در کشور،‌ تشکیل جامعه اسلامی در کشور و در نهایت رسیدن به تمدن نوین اسلامی؛ هدف‌های انقلاب اسلامی این‌هاست. باید دید برای رسیدن به این هدف‌ها چه کارهایی لازم است. آن کارها را در حد توان‌مان انجام دهیم.

**ما در این مسائل مربوط به آینده و بلندمدت، اگر امروز کوتاهی کنیم در آینده مشکل خواهیم داشت. در قضایای برجام در سال‌های ۹۴ و ۹۵ ایرادی که بنده می‌گرفتم این بود که یک نکاتی باید در برجام رعایت می‌شد که مشکلات بعدی پیش نیاید. اعتراض من عمدتا به این بود. من می‌گفتم این نکات را باید در نظر بگیریم. در تذکرات هم آن را مکرر گفتم. خب بعضی از این‌ها در نظر گرفته نشد، مورد توجه قرار نگرفت، این مشکلات بعدی پیش آمد که خب همه مشاهده می‌کنند. بنابراین نگاه به آینده مهم است.