پیشخوان
کد خبر : 1767
یکشنبه - 12 دی 1400 - 21:28

احد عظیم زاده از قهرمان وزنه برداری جهان تجلیل کرد

به گزارش خبرنگار تبریزگویا، رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف تبریز اظهار داشت: ورزشکاران و قهرمانان مقام آور ورزشی مصداق بارز موفقیت وتلاش برای جوانان بوده و امیدواریم تداوم این موفقیت و افتخار آفرینی ها بریا میهن عزیزمان هموراه میسر باشد.

عظیم زاده کسب مقام جهانی و مدال آوری در رشته سنگین وزنه برداری را راهی طاقت فرسا تلقی کرده و افزود: ورزش قهرمانی مسلتزم برنامه ریزی و تحمل سختی و مشقت است و قهرمانی و مدال آوری در رده جهانی عزم و اراده ای راسخ می طلبد که جوان تبریزی این سختی را به جان خریده و ثمره آن را به دست آورد.

وی حمایت از قهرمان وزنه برداری جهان را نقطه عطفی در تداوم قهرمانی ها در رشته های مختلف ورزشی برای استان دانسته و ادامه داد : قهرمانان و نام آوران ورزشی اگر به درستی حمایت شوند می توانند در رنکینگ های مختلف جهانی کسب مقام و افتخار آفرین باشند و این می تواند روند گسترش و روی آوردن جوانان به ورزش و دوری از آسیب های اجتماعی باشد.

عظیم زاده گفت : بنده علاقه خاصی به ورزش وزنه برداری داشته و در مقطعی خود نیز در این رشته ورزشی فعاللیت داشتم و تا آنجائی که اطلاع دارم این اولین مدال جهانی ورزش وزنه برداری برای شهر تبریز هست ، از این فرصت استفاده کرده و موفقیت امیر حقوقی در کشور ازبکستان را خدمت همشهریان عزیز و هم میهنانمان تبریک می گویم.

این گزارش می افزاید، امیر حقوقی اسکوئی ماه گذشته در مسابقات وزنه برداری جهان در کشور ازبکستان مقام سوم دسته ۱۰۲ کیلو گرم را آن کشور عزیزمان کرده و مدال برنز این مسابقات را به گردن آویخت.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

تعداد بستری‌های کرونایی آذربایجان‌شرقی کمتر از ۳۰۰ نفر است

به گزارش تبریزگویا، عباسعلی درستی در یک گفت‌وگوی خبری افزود: روزانه نتیجه آزمایش کرونای ۵۰ تا ۶۰ نفر در آذربایجان شرقی مثبت اعلام می‌شود.

وی اضافه کرد: تعداد فوتی‌های روزانه ناشی از ابتلا به کرونا در استان نیز چهار پنج نفر است.

وی اظهار کرد: در زمان حاضر ۸۰ تا ۹۰ بیمار کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۵۰ تا ۶۰ نفر از آن‌ها بدحال بوده و متصل به دستگاه نفس می‌کشند.

درستی افزود: روند واکسیناسیون در استان به شکل مطلوبی ادامه دارد، اما هنور تعداد کثیری از افراد برای تزریق دز دوم و سوم به مراکز مراجعه نکرده‌اند، در نتیجه سرعت واکسیناسیون در حد مطلوب نیست.

وی یادآوری کرد: با گسترش سویه جدید ویروس کرونا، امیکرون، دریافت هر سه دز واکسن حیاتی بوده و در این راستا از تمام هم استانی‌های عزیز درخواست می‌کنیم نسبت به تزریق هر سه دز واکسن کرونا سریعا اقدام کنند.

دستور قضایی برای تخریب مغازه صادر نشده است؛

موضوع تخریب مغازه معلول مراغه‌ای در مراجع قضایی تحت پیگیری است

به گزارش تبریزگویا، موسی خلیل اللهی در رابطه با موضوع فیلم منتشره در فضای مجازی در رابطه با تخریب یک مغازه و انتساب آن به یک فرد معلول اظهار داشت: بر اساس بررسی های انجام شده ، ملک مذکور توسط شخص مالک مغازه و پس از اخذ مجوز تخریب از شهرداری انجام شده است.

وی با بیان اینکه هیچگونه دستور قضایی کتبی یا شفاهی از طریق دستگاه قضایی برای تخریب مغازه صادر نشده است، افزود: متاسفانه فیلم منتشره پس از چند روز از تخریب توسط مستاجرین با انگیزه شخصی ضبط و در فضای مجازی منتشر شده است.

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی ادامه داد: مغازه قدیمی متعلق به فرد معلول نبوده و تا به امروز هیچگونه مدرکی مبنی بر مالکیت منافع مذکور که متعلق به شخص معلول باشد به دستگاه قضایی ارائه نشده است.

وی با بیان اینکه پیش از تخریب ارشادات لازم به مستاجرین به منظور انجام اقدامات مورد نیاز انجام شده بود، خاطرنشان کرد: به منظور پیگیری و بر حسب شکایت طرفین در رابطه با تخریب و تحریق عمدی و انتشار فیلم در فضای مجازی، موضوع در مراجع قضایی مراغه در حال رسیدگی است.

تفاهم نامه همکاری بین هلال احمر و حوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی آذربایجان شرقی

به گزارش تبریزگویا، در این جلسه حمید حسین پور مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی با گرامیداشت ۹ دی روز بصیرت و میثاق با ولایت گفت : ارائه برنامه های آموزشی و تشکیل تیم های امدادی جز وظایف ذاتی هلال احمر بوده و در این خصوص از همکاری نهادها و مجموعه ها باعنوان فعالیت داوطلبانه استقبال می کنیم .

بهنام صمدی رئیس حوزه اتومبیلرانی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گزارشی از وظایف حوزه اتومبیلرانی ارائه داد و گفت :کانون جهانگردی و اتومبیلرانی از مجموعه های مختلفی تشکیل یافته که بخش‌های مهم آن حوزه اتومبیلرانی، بخش اسناد بین المللی و گردشگری، امدادخودرو است .

وی ادامه داد : در شرایط وقوع حوادث و بحران‌ها نیاز است که نهادها و سازمان‌ها و مجموعه های مردم نهاد در کنار هلال احمر باشند که در این راستا حوزه اتومبیلرانی آماده تشکیل تیم های امدادی و کسب آموزش های لازم و در صورت در خواست هلال احمر در حوادث و بحران‌ها و سایر برنامه ها وارد عمل شده وبه حادثه دیدگان ارائه خدمت نماید .

صمدی خاطر نشان کرد: جهت نظام مند نمودن همکاری های فی مابین تصمیم به انعقاد تفاهم نامه همکاری گرفته شد که امیدواریم شاهد افزایش سطح همکاری فی مابین در حوزه آموزش های امدادی و تشکیل تیم های امدادی و سایر برنامه هاباشیم .

5 نفر کشته و 15 نفر مصدوم شد؛

یلدای تلخ در تبریز| انفجار و ریزش کامل یک ساختمان

به گزارش خبرنگار تبریزگویا، فرزاد رحمانی صبح چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران افزود: حادثه تلخ دیروز در کوی بهشتی تبریز فوت پنج شهروند و مصدومیت ۱۵ نفر دیگر را در طولانی‌ترین شب سال رقم زد.

رحمانی در تشریح این خبر گفت: ساعت ۱۷:۵۱ آخرین روز پائیز ۱۴۰۰ صدای مهیب انفجار در کوی بهشتی و تماسهای مردمی در لحظات اولیه هشت دستگاه آمبولانس و خودروی فرماندهی عازم محل حادثه شد.

وی اظهار داشت: این عملیات از ساعت ۱۷:۵۱ تا ساعت پنج صبح امروز ادامه یافت و در نهایت فوت پنج نفر تائید و پانزده مصدوم به مراکز درمانی انتقال یافت.

رئیس اورژانس تبریز ادامه داد: یازده مصدوم از مراکز درمانی ترخیص شدند و چهار مصدوم در بیمارستان‌های امام رضا (ع)، سینا، شهدا و نیکوکاری بستری هستند.

مرد ۴۰ ساله، مرد ۱۸ ساله، زن ۳۵ ساله، مرد ۳۲ ساله، زن ۸۵ فوتی‌های این حادثه تلخ هستند.

یک تبریزی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) و مدیر آموزشکده‌های سما تهران شد

به گزارش تبریزگویا، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور حکمی، محمد نریمانی راد را به سمت سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) منصوب کرد.

در متن حکم دکتر طهرانچی آمده است:

برادر گرامی جناب آقای دکتر محمد نریمانی راد

با اهدای سلام و تحیات

در راستای تحقق بسته کاری «ارتقای کیفیت و کارآمدی دوره‌های تحصیلی» و راه‌کنش‌ها و اقدامات مرتبط به ویژه راه‌کنش «کیفیت‌بخشی و تقویت هم‌افزایی میان عوامل زیست‌بوم آموزش‌های فنی، حرفه‌ای و مهارتی» و اقدامات ذیل آن، از سند تحول و تعالی دانشگاه و به منظور پیگیری مأموریت دانشکده‌های مهارت و کارآفرینی و تشکیل واحد دانشگاهی نمونه مهارتی و کارآفرینی، بنا به پیشنهاد رئیس محترم دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و با توجه به مراتب تعهد و سوابق اجرایی ارزنده جناب‌عالی به موجب این حکم به عنوان «سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره)» منصوب می شوید. ضمناً مدیریت آموزشکده‌های سما به عنوان دانشکده های مهارت و کارآفرینی شهر تهران و آن واحد به شما واگذار می گردد.

از جنابعالی انتظار می‌رود با بهره‌گیری از کلیه ظرفیت‌های معنوی، مادی و سرمایه های انسانی دانشگاه، در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ کیان دانشگاه، گسترش فضای انقلابی و ارتقای علمی دانشگاه و همچنین اجرای سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی اهتمام ورزید.

محمدمهدی طهرانچی

محمد نریمانی راد عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی است که سوابقی ازجمله رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد هریس، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز و استان آذربایجانشرقی، معاون سما واحد تبریز و استان آذربایجان شرقی ، مدیرکل پشتیبانی و تامین منابع پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، مدیرکل برنامه‌ریزی و اعتبارات پژوهشی، عضو شورای عالی پژوهش کشور ، معاون پژوهشی بسیج اساتید دانشگاه و… را در کارنامه اجرایی خود دارد.

لازم به ذکر است دکتر طهرانچی طی نامه‌ای جداگانه، از زحمات و تلاش های سعید قاضی مغربی رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) در دوران مسئولیتش قدردانی و برای وی آرزوی موفقیت کرد.

با حضور دستیار ویژه رئیس سازمان تبلیغات اسلامی؛

نشست مشورتی طرح کلان و معماری ساختار فرهنگ و رسانه کشور در تبریز برگزار شد

به گزارش تبریزگویا به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی، یاسر جلالی ظهر امروز پنج شنبه در نشست مشورتی طرح کلان و معماری ساختار فرهنگ و رسانه کشور که با حضور جمعی از فعالان عرصه فرهنگ، رسانه و تربیتی استان به همت اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی در تبریز برگزار شد، گفت : بازسازی فرهنگ و رسانه کشور نیازمند طرح کلان فرهنگی است.

وی با تاکید بر اینکه خواسته‌ ما از فعالان فرهنگی و رسانه استان‌ها این است که در توسعه و تعمیق طرح کلان معماری ساختار فرهنگ و رسانه کشور مشارکت و کمک کنند، افزود: باید از تجارب فعالان فرهنگی و مدیران درگیر موضوعات فرهنگ و سایر موضوعات خاص برای توسعه‌ این طرح استفاده شود.

جلالی با بیان اینکه در عرصه فرهنگ و رسانه چالش هایی وجود دارد که همیشه جزو دغدغه‌های مقام معظم رهبری بوده است، گفت: بار اصلی بازسازی بر دوش نخبگان فرهنگی است.

دستیار ویژه رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و مسئول مرکز راهبردی فرهنگ و رسانه ادامه داد : تاکنون تعداد ۳۳۷ طرح برای بازسازی ساختار فرهنگ و رسانه کشور ارسال شده است.

وی از تحلیل محتوای ۹۳ محتوای تولید شده قبلی در حوزه های فرهنگی و رسانه ای از سوی دبیرخانه طرح فوق نیز خبر داد و ابراز امیدواری کرد این تعداد در روزها و هفته های آینده افزایش قابل توجهی داشته باشد.

جلالی ابراز داشت: ۸۰ محور برای صورت‌بندی محتواهای گردآوری شده و کمک به ارائه نظرات صاحب نظران تنظیم شده است.

دستیار ویژه رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: سرفصل‌های کلی این طرح شامل شناسایی ساختاری و حقوقی نهادها، دستگاه‌ها، عناصر فعال مردمی و امکانات سخت و نرم فرهنگی، شناسایی ارتباطات، تحلیل ساختارها و آسیب‌شناسی وضع موجود، اهداف و ارزش‌های بنیادین حاکم بر بازسازی ساختار، تقسیم‌بندی موضوعات و کارکردی حوزه فرهنگ و رسانه کشور، ترسیم وضع مطلوب در هر یک از حوزه‌های فرهنگ و رسانه، اولویت‌های فرهنگی و رسانه‌ای کشور، راهبردهای کلان و اقدامات ملی برای بازسازی ساختار فرهنگی و رسانه‌ای، معماری تقسیم وظایف و حیطه اختیارات، ارائه چارچوب نهادی و الزامات حکمرانی، پیش‌بینی مقاومت‌ها و آسیب‌های ایجاد ساختار جدید و ارائه راهکار برای رفع آن‌ها است.

جلالی در خصوص اصول حاکم بر تهیه این نیز طرح نیز گفت: پرهیز حداکثری از تصدی‌گری و زمینه‌سازی برای نقش‌آفرینی عناصر ذی‌ربط، تاکید و رویکرد مشارکتی در فرایند تهیه طرح، توجه به اسناد بالادستی حوزه فرهنگ و رسانه کشور، توجه همگام به تمامی ابعاد گفتمان سازی و فراگیری پروژه و عدم انتساب آن به یک نهاد یا جریان جزو اصول حاکم بر تهیه این طرح است.

وی در تشریح مسیرهای پیشنهاد شده برای تدوین این طرح از سوی نخبگان خاطرنشان کرد: فرصت محوری، مبنا محوری، نهاد محوری، مساله محوری، تحول محوری، راهبرد محوری، عامل محوری، آسیب‌شناسی عدم کارآمدی سندهای نقشه مهندسی فرهنگی کشور و نقشه جامع علمی و ارائه راهکار به‌منظور رفع آسیب‌ها و تقویت فرصت‌ها از جمله مسیرهای پیشنهاد شده است.

دستیار ویژه رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به برگزاری جلسات مشورتی بازآرایی نظام رسانه در معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اضافه کرد: خواسته ما در توسعه مشارکت بوده و از این رو به دنبال آن هستیم که کار محدود به دبیرخانه نباشد و در این راستا افراد باید به تعمیق  این مشارکت نیز کمک کنند.

جلالی سپس گفت: مشارکت مدیران، نخبگان، کنشگران و مردم در بازسازی انقلابی ساختار فرهنگی از طریق سامانه  sccmedia.ir انجام شده است که تاکنون ۳۷۷ محتوای دریافتی داشته‌ایم که از این تعداد ۱۵۱ طرح ساختارمند هستند.

وی گفت: پیش بینی ما این است که در انتهای فرآیند، به واسطه تفاوت نگاه‌ها بیش از یک طرح داشته باشیم و طرح ها را به رهبر انقلاب وشورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه دهیم.

در این نشست تعدادی از فعالان عرصه فرهنگ، رسانه و تربیت استان به بیان دغدغه‌ها، مشکلات و نقطه نظرات خود پیرامون وضعیت فرهنگی و اجتماعی و ایده‌های خود برای بازسازی ساختار فرهنگ و رسانه پرداختند.

مدیرعامل تراکتور خبرداد؛

احتمال حضور قوچان نژاد در تراکتور

به گزارش تبریزگویا، میر معصوم سهرابی عصر امروز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران در تبریز با بیان اینکه برنامه‌های مدنظر باشگاه را براساس سیاست‌گذاری هیأت مدیره در آرامش و به دور از فضای تنش پیش می‌بریم، اظهار داشت: بعد از شروع کار به عنوان مدیرعامل تراکتور، موضوعات مطرح در باشگاه را بررسی و برای رفع آن‌ها برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه باشگاه تراکتور نتوانسته امسال مجوز حرفه‌ای کسب کند، افزود: به دنبال دریافت مجوز حرفه‌ای برای آکادمی باشگاه هستیم که ۸۰ درصد کارهای مورد نیاز را انجام داده‌ایم. پس از حضور کارشناسان امر و بررسی شرایط، مجوز حرفه‌ای آکادمی را دریافت خواهیم کرد. جلسه‌ای نیز با رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای شهر تبریز در خصوص اختصاص مکانی برای احداث زمین تمرین و بازی برای آکادمی باشگاه، برگزار کرده‌ایم.

سهرابی با بیان اینکه کانون هواداران از ارکان مهم موفقیت باشگاه است، توضیح داد: کانون هواداران را فعال کرده‌ایم؛ فردی را به عنوان مسئول کانون انتخاب کرده‌ایم و به دنبال راه‌اندازی ساختمان کانون هستیم.

حضور یک بازیکن خارجی در تراکتور

وی در خصوص جلسه‌اش با سرمربی تیم، بیان کرد: ما نیازهای سخت افزاری سرمربی تیم را فراهم کرده‌ایم. همچنین او براساس شناختی که از تیم کسب کرده است؛ نیازهای فنی‌اش را مطرح کرده و به دنبال رفع آن‌ها هستیم.

مدیرعامل باشگاه تراکتور خاطرنشان کرد: آقای سولدو علاوه بر تقویت کادرفنی، یک بازیکن را نیز به باشگاه معرفی کرده که اقدامات اداری برای حضور این افراد در تبریز، انجام شده است. به مرور زمان تیم را به سمت تفکرات سرمربی سوق می‌دهیم.

احتمال جذب رضا قوچان نژاد

وی درخصوص احتمال جذب «رضا قوچان‌نژاد»، گفت: همانطور که می‌دانید قوچان‌نژاد بازیکن بزرگ و بین‌المللی است. باشگاه ما هم در گذشته سابقه استفاده از بازیکنان بزرگی همچون مسعود شجاعی، اشکان دژاگه و احسان حاج‌صفی را دارد. اگر کادرفنی بخواهد، کارهای مربوط به جذب این بازیکن را انجام می‌دهیم.

سهرابی ادامه داد: ما فیلم‌های بازی قوچان‌نژاد را به آقای سولدو داده‌ایم و منتظر نظر نهایی او هستیم.

پیگیر دریافت حق تراکتور از محل تبلیغات محیطی هستیم

وی در رابطه با تبلیغات محیطی بازی‌های لیگ، اظهار داشت: مالک باشگاه تراکتور اولین فردی بود که در سازمان لیگ حضور یافته و پیگیر دریافت حق تراکتور از محل تبلیغات محیطی بود. جلسه‌ای با اعضای هیأت مدیره برگزار می‌کنیم تا در صورت تأمین منافع باشگاه و پذیرفته شدن شرایط ما توسط فدراسیون فوتبال، تبلیغات محیطی را برعهده بگیریم.

سهرابی در خصوص احتمال حمایت مالی مس سونگون از باشگاه تراکتور، توضیح داد: مدت‌هاست نمایندگان مجلس و مسئولان استانی پیگیر اختصاص مبلغی از محل مسؤولیت‌های اجتماعی مجموعه مس به باشگاه تراکتور در قالب اسپانسر هستند تا تراکتور برنامه‌هایش را به بهترین شکل پیگیری کند. مبلغ مطرح شده در رسانه‌ها صحیح نبوده و کارگروهی برای مشخص کردن میزان کمک مجموعه مس تشکیل شده است.

به دنبال رفع مشکلات و بازگرداندن تراکتور به جایگاه واقعی‌اش هستیم

وی با بیان اینکه می‌خواهم به جای حرف زدن، کارهای تأثیرگذار انجام دهم، گفت: نیازهای نرم افزاری و سخت افزاری باشگاه را رفع می‌کنیم.

مدیرعامل باشگاه تراکتور خاطرنشان کرد: به دنبال رفع مشکلات و بازگرداندن تراکتور به جایگاه واقعی‌اش هستیم. سرمربی خارجی برای پیاده کردن تفکراتش نیاز به زمان دارد و ما و هواداران باید حوصله کنیم و به سولدو زمان بدهیم.

سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی منتخب بیست ودومین دوره تجلیل از برگزیدگان پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز

به گزارش تبریزگویا به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان، همزمان با هفته پژوهش، بیست و دومین دوره تجلیل از برگزیدگان پژوهش و فنآوری دانشگاه تبریز با حضور دکتر علیرضا منادی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به‌ صورت مجازی و رئیس دانشگاه تبریز، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی ، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز، اعضای هیئت‌رئیسه دانشگاه، تعدادی از مدیران و پژوهشگران و فنآوران برگزیده دانشگاه تبریز به‌صورت حضوری و همچنین شرکت سایر اعضای هیات علمی این دانشگاه به‌صورت مجازی، در تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار شد.


در این آیین با اهدای لوحی از سوی دکتر صفر نصراله زاده رئیس دانشگاه تبریز به مهندس اکبر فتحی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از وی به عنوان منتخب بیست ودومین دوره تجلیل از برگزیدگان پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز و مدیر برتر و نمونه حامی پژوهش و فناوری در سال ۱۴۰۰ و همکار شایسته دانشگاه تبریز در تکمیل دانش و تولید ملی تجلیل به عمل آمد.


گفتنی است در این مراسم از ۴۷ نفر پژوهشگر برتر دانشگاه تبریز در هفت بخش شامل حامیان برتر پژوهش، اساتید برتر حوزه مدیریت همکاری های بین المللی، نشریه برتر، پژوهشگران برتر، فناوران برتر، لیست یک درصد دانشمندان پراستناد برتر جهان و شرکت دانش بنیان با اهداء لوح تقدیر قدردانی بعمل آمد.

با برگزاری مراسم معارفه شهردار بناب؛

آغاز به کار فرید پناهی قدیم در شهرداری بناب

به گزارش تبریزگویا به نقل از روابط عمومی شهرداری بناب،  فرید پناهی دارای دکتری برنامه ریزی شهری از دانشگاه تبریز است و پیش از این مسئولیت ها و سوابق مختلفی در شهرداری تبریز و شرکت عمران شهر جدید سهند – وزارت راه و شهرسازی را عهده دار بوده است و از جمله این سوابق و مسئولیت ها می توان به صورت زیر نام برد :

سوابق تحصیلی:

لیسانس برنامه ریزی شهری از دانشگاه تبریز

کارشناسی‌ارشد شهرسازی از دانشگاه شهید بهشتی تهران.دانشکده معماری

دکتری برنامه ریزی شهری از دانشگاه تبریز

لیسانس حقوق از دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

سوابق اجرایی:

جانشین معاون شهرسازی و معماری شهرداری تبریز .۱۳۸۳

معاون شهرسازی منطقه ۵..۱۳۷۷

معاون برنامه ریزی و پژوهش شهرداری تبریز ۱۳۸۶

مدیر عامل سازمان امار و فناوری اطلاعات شهرداری تبریز.۱۳۹۰

رییس هیات مدیره شرکت عمران شهر جدید سهند.۱۳۹۷ ادامه دارد

مدیر مرکز مطالعات شهرداری تبریز ۱۳۸۹

عضو پایه ارشد شهرسازی نظام مهندسی….و کارشناس رسمی دادگستری.شهرسازی

رییس گروه تخصصی شهرسازی نظام مهندسی استان

کارشناس ارشد برنامه ریزی واقتصاد مسکن.وزارت مسکن و شهرسازی

شهر بناب با جمعیتی حدود ۹۵ هزار نفر در ۱۱۰ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان‌شرقی و در جنوب این استان واقع شده و شهرداری این شهر دارای ۴۸۰ نفر پرسنل بوده و درجه آن ۸ است.