رفتن به بالا

هر آنچه در تبریز و آذربایجان می‌گذرد…

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱
  • الجمعة ۱۴ محرم ۱۴۴۴
  • 2022 Friday 12 August

برگزیده
جزءخوانی قرآن کریم در تبریز

مراسم جزءخوانی و ترتیل‌خوانی قرآن با حضور اقشار مختلف مردم و قرآن‌دوستان در مصلی امام خمینی (ره) تبریز همه روزه از ساعت ۱۴:۳۰ برپا می‌شود.فوت ۱۱ بیمار کرونایی در آذربایجان‌شرقی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از فوت ۱۱ بیمار کرونایی در استان در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: در حال حاضر ۸۵۰ بیمار مبتلا به کرونا در استان بستری هستند که ۲۰۶ نفر از آنها تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.


دستور قضایی برای تخریب مغازه صادر نشده است؛

موضوع تخریب مغازه معلول مراغه‌ای در مراجع قضایی تحت پیگیری است

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: هیچگونه دستور قضایی کتبی یا شفاهی از طریق دستگاه قضایی برای تخریب مغازه صادر نشده و به منظور پیگیری و بر حسب شکایت طرفین موضوع در مراجع قضایی مراغه در حال رسیدگی است.


مدیرعامل تراکتور خبرداد؛

احتمال حضور قوچان نژاد در تراکتور

مدیرعامل باشگاه تراکتور از برنامه‌ریزی برای تامین نیازهای سخت‌افزاری و فنی سرمربی تیم خبر داد و گفت: تراکتور براساس خواسته‌های سولدو تقویت می‌شود.


نیروگاه با سوخت مازوت متهم ردیف اول است؛

زنگ خطر آلودگی هوا در تبریز

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی درخصوص آلایندگی نیروگاه تبریز، گفت: برای کاهش استفاده از مازوت در این نیروگاه و افزایش سهمیه گاز آن باید پیگیری‌های جدی انجام شود.


نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس:

یارانه نقدی افزایش می‌یابد

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس، گفت: توزیع ارز ۴۲۰۰ تومانی تصمیم نادرستی بود که درحال حذف بوده و دولت به جای آن اقدام به توزیع یارانه نقدی و کالایی خواهد کرد.


همه عناوین خبرها

یادداشت ویژه

یادداشت اختصاصی؛

سیدی که تنهاست

تبریزگویا؛ در حالی که مردمی بودن آیت الله سید ابراهیم رییسی یکی از مهم ترین شاخصه های وی نسبت به بسیاری از مسئولان کشور است و وی در بسیاری از سفرهای استانی و یا بازدید های خود نشان داده که خواستار تعامل با اقشار مختلف مردم به ویژه فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران است، عده ای در این میان خواستار مخدوش کردن چهره مردمی رییس جمهور کشور هستند. نمونه بارز این اقدامات افرادی که در ظاهر خود را به عنوان دوست و یاور رییس جمهور معرفی کرده اما در باطن مهم ترین نقش را در تخریب چهره مردمی وی دارند، می توان سفر استانی ایت الله رییسی به استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز دانست به گونه ای که این افراد در این سفر با مشورت های نابجای خود مانع از دیدار بسیاری از افراد و اقشار تاثیرگذار استان با وی شده و سبب ایجاد هجمه های رسانه ای و برخی بی اعتمادی های اجتماعی نسبت به این چهره بزرگ شدند. سید ابراهیم رییسی که همواره در سخنان خود بر نقش ویژه اقشار مختلف مردم و به خصوص فعالان اقتصادی تاکید کرده، این بار در سفر استانی خود علیرغم اعلام قبلی، با فعالان اقتصادی و بخش خصوصی استان آذربایجان شرقی دیداری نداشته و نتواست پای سخنان و دغدغه های سربازان عرصه اقتصادی استان بنشیند. باید توجه داشت انتظار بخش خصوصی استان آذربایجان شرقی که در شرایط اقتصادی کنونی همانند سربازانی استوار در راه خدمت به مردم و کشور جمهوری اسلامی ایران تلاش می کنند برای دیداری چند ساعته با بالاترین مقام اجرایی کشور، انتظاری بی جا نبوده است. این امر به نظر می رسد بر خلاف اعتقادات راسخ رییس جمهور مبنی بر اتحاد بین دولت و بخش خصوصی اتفاق افتاده و در این بین آنچه مهم است تاثیرگذاری دست های پشت پرده برای عدم ایجاد این اتحاد است که باید مشخص شود چه کسانی از این عدم اتحاد بیشترین منفعت را می برند که حاضر هستند با مخدوش کردن چهره مردمی رییس جمهور راهی برای باقی ماندن خود در مسند قدرت و سیاست باز کنند. اما چهره ضد سرمایه دار و ضد سرمایه گذاری که این افراد از رییس جمهور کشور ایران در رسانه و اذهان عمومی می سازند، قطعا مورد بخشش نبوده و باید مورد توجه ویژه آیت الله رییسی قرار گیرد که هدف و قصد این افراد از جریاناتی مشابه چیست؟