پیشخوان
کد خبر : 11526
شنبه - 5 اسفند 1402 - 09:06

استقبال از بهار در حوزه منطقه ۲ تبریز با کاشت ۳۰ هزار جعبه بنفشه

به گزارش تبریزگویا، موسی علی‌پور زنوزی شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: با کاشت حدود ۳۰ هزار جعبه بنفشه در میادین و رفوژ وسط معابر سطح حوزه و در محوطه پارک های تحت پوشش منطقه به استقبال بهار و سال نو می رویم.

شهردار منطقه ۲ افزود: علاوه بر کاشت گل های بنفشه توسط کارگران تلاشگر حوزه فضای سبز، همچنین معابر سطح حوزه منطقه ۲ به ۳۰ هزار گلدان شب بو و ۱۰ هزار گلدان همیشه بهار هم زینت می یابد.

علی‌پور، کاشت گل های زیبای بهاره را علاوه بر تلطیف روحیه شهروندان و ایجاد چشم اندازی پر از گل به هنگام گذر عابرین از معابر سطح حوزه منطقه، برای افزایش سرانه فضای سبز شهری هم بسیار موثر دانست و تصریح کرد: در گام نخست کاشت بهاره، بلوار آزادی حدفاصل میدان شهیدمنتظری تا آبرسان و بلوار ۲۹ بهمن که از مهمترین مسیرهای مورد تردد شهروندان است، مزین به گل های بهاره می شود.

امام جمعه موقت تبریز:

عنصر اصلی قدرت ملی مردم هستند

به گزارش تبریزگویا، حجت‌الاسلام علی فاضل هیدجی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز با اشاره به فرارسیدن نیمه شعبان و تبریك میلاد امام زمان (عج) با اشاره به اینکه عنصر اصلی قدرت ملی مردم هستند، اظهار کرد: انتخابات امری ضروری برای تمامی مردم است که در آن مشارکت داشته و در تصمیمات ملی نقشی موثر ایفا کنند.
وی افزود: امانتداری نظام رای دادن مردم و امانتداری کاندیداها عمل به وظایف و شعارهای خود است.
امام جمعه موقت تبریز بر ضرورت ترویج فرهنگ مهدویت و ترویج انتظار و دعا برای ظهور حضرت ولیعصر(عج) تاکید کرد و گفت: همه ما منتظر ظهور هستیم و باید انتظار خود را در عمل هم ثابت کنیم و اولین اقدام عملی یک منتظر واقعی این است که به احکام دین عمل کند و پایبند به همه دستورات خداوند باشد.
هیدجی تصریح کرد: بزرگترین وظیفه‌ی منتظران امام زمان این است که از لحاظ معنوی و اخلاقی و عملی و پیوندهای دینی و اعتقادی و عاطفی با مؤمنین و همچنین برای پنجه درافکندن با زورگویان، خود را آماده کنند.

بهره برداری از بزرگترین پروژه زیست محیطی شهرداری تبریز با حضور وزیر کشور

به گزارش تبریزگویا، احمد وحیدی وزیر کشور در آیین بهره برداری از این پروژه محیط زیستی اظهار کرد: این پروژه اقدامی ارزشمند از سوی مدیریت شهری به شمار می رود و می تواند تا چند سال دغدغه مدیران شهری و شهروندان در این زمینه را برطرف سازد.

وی با اشاره به میزان تولید روزانه زباله در کلانشهر تبریز گفت: روزانه ۱۲۰۰ تن زباله در تبریز و شهرهای اقماری این کلانشهر تولید می شود که ۶۰ درصد این حجم مربوط به زباله های تر است. انتظار داریم این میزان از زباله تر نیز با تبدیل شدن به زباله خشک شده، در مواردی همچون استفاده به عنوان خوراک دام بتوان از آن بهره گرفت.

وحیدی ادامه داد: با بهره برداری از این مرکز، دفن بهداشتی زباله و مدیریت شیرابه ها به خوبی انجام یافته می تواند در حفظ محیط زیست نقش حائز اهمیتی ایفا کند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز نیز در این مراسم تصریح کرد: این پروژه یکی از بی نظیرترین پروژه های استاندارد کشور بوده که تمام استانداردهای جهانی در آن رعایت شده است.

حبیبه هراتی با اشاره به ایزوله شدن این مرکز دفن پسماند گفت: شیرابه های این سلول به بیرون از مدفن هدایت می شود و با استفاده از شیرابه تصفیه شده، می توان از آن برای آبیاری فضای سبز ۳۰ هکتاری این محدوده بهره گرفت.

به گفته وی، برنامه کاهش میزان تولید زباله در دستور کار مدیریت شهری تبریز قرار گرفته و سیستم جمع آوری خشکاله راه اندازی شده است.  

پروژه توسعه مرکز دفن بهداشتی پسماند تبریز یکی از بزرگترین پروژه های در حال حاضر است که بصورت کاملا مهندسی و با تکیه بر تجارب علمی با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان و با ظرفیت یک میلیون و ۴۰۰ متر مکعب امروز با حضور احمد وحیدی وزیر کشور افتتاح شد. با اجرای این پروژه از دفن سنتی زباله در تبریز فاصله گرفته و پسماندهای شهری تبریز در سلول‌های مشخص دفن می شود که هم شیرابه‌های آنها قابل کنترل باشد و هم از تصاعد گازهای آلاینده در محیط شهر جلوگیری شود.

توسعه و افزایش ظرفیت دفن بهداشتی پسماند تبریز، حفاظت از محیط زیست از طریق دفن بهداشتی پسماند، کنترل شیرآبه حاصل از پسماند و جلوگیری از نفوذ به آب های زیرزمینی و رودخانه ها و ایجاد مرکز زباله و برگشت سرمایه تنها بخشی از مزایای احداث این پروژه زیست محیطی است.

این پروژه در مساحت ۱۰ هکتار و ظرفیت ۵ ساله به بهره برداری رسید که می‌تواند سهم بزرگی در راستای تحقق اهداف زیست محیطی و شاخص های توسعه پایدار ایفا کند.

همچنین امروز با حضور وزیر کشور پروژه ساماندهی، مدیریت و کنترل جمعیت سگ‌های بلاصاحب نیز با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان در مساحت ۶ هزار متر مربع به بهره برداری رسید.

در آستانه عید بزرگ نیمه شعبان، امروز چند پروژه کلان شهری و همچنین  طرح‌های عمرانی و خدماتی شهرداری تبریز با اعتبار سه هزار و ۷۰ میلیارد تومان با حضور احمد وحیدی وزیر کشور افتتاح و به بهره برداری رسید.

ناوگان خدمات عمومی و حمل‌ونقل شهرداری تبریز با اعتباری بالغ بر ۴۹۰ میلیارد تومان تجهیز و نوسازی شد

به گزارش تبریزگویا، احمد وحیدی وزیر کشور در آئین رونمایی از ماشین آلات جدید ناوگان حمل و نقل عمومی و تجهیزات مدیریت شهری تبریز اظهار کرد: موضوع حمل ونقل عمومی یکی از حیاتی ترین مسائل برای کلانشهرها است به طوری که  تبریز در حوزه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی عملکرد قابل قبولی دارد.

وی با بیان اینکه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی تاثیر بسزایی در کاهش آلودگی هوای شهر تبریز دارد، افزود: مدیریت پسماند یکی از موضوعات حائز اهمیت در مسائل شهری است که خوشبختانه در تبریز اقدامات ارزشمندی در این حوزه به انجام می رساند.

در این مراسم از ۱۰ دستگاه اتوبوس جدید با ۷۵ میلیارد تومان هزینه با حضور وزیر کشور احمد وحیدی با همراهی مسئولین استانی و شهری، برای بهبود خدمت رسانی به ناوگان اتوبوسرانی اضافه شد.

شهرداری تبریز در حوزه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی در دو سال گذشته موفق عمل کرده است به طوری که  از آغاز ششمین دوره شورای اسلامی با احتساب این ۱۰ دستگاه اتوبوس جدید، ۱۵۷ دستگاه اتوبوس به ناوگان اضافه کرده است.

رونمایی از ۵۰۰ دستگاه تاکسی جدید با هزینه کرد ۱۶۰ میلیارد تومان بخش دیگری از اقدامات شهرداری در حوزه نوسازی ناوگانی تاکسیرانی محسوب می شود به طوری که از آغاز طرح نوسازی بیش از یک هزار و ۷۰۰ تاکسی تبریز در جهت کاهش آلودگی هوا و بهبود خدمت رسانی به شهروندان نوسازی شده است.

تامین تجهیرات و خرید ماشین آلات مورد نیاز آتش نشانی و حوزه خدمات شهری از جمله مواردی است که مورد توجه مدیریت شهری قرار گرفته است. در این راستا بعد ظهر امروز با حضور وزیر کشور از  ۲۶ خودروی عملیاتی شده سازمان آتش‌نشانی به همراه ۲۰ دستگاه کامیون مجهز به کمپکت زباله سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز رونمایی شد.

خودروهای آتش نشانی رونمایی شده شامل ۲۰ دستگاه خودروی سبک پیشرو، ۴ دستگاه خودروی نیمه سنگین و ۲ دستگاه خودروی سنگین ۱۹ تنی آتش‌نشانی با صرف هزینه ۲۰۰ میلیارد تومان به ناوگان امدادی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز اضافه شدند.

 همچنین رونمایی از ۲۰ دستگاه کامیون یوجین مجهیز به کمپکت زباله با هزینه کرد ۵۵ میلیارد تومان بخش دیگری از ماشین آلات مورد نیاز شهرداری تبریز در حوزه پسماند شهری بود که بهره برداری از این ماشین آلات موجب بهبود ارائه خدمات رسانی به شهروندان در حوزه جمع آوری پسماند می شود.

در آستانه عید بزرگ نیمه شعبان، امروز چند پروژه کلان شهری و همچنین طرح‌های عمرانی و خدماتی شهرداری تبریز با اعتبار سه هزار و ۷۰ میلیارد تومان با حضور احمد وحیدی وزیر کشور افتتاح و به بهره برداری رسید.

عملکرد مطلوب مدیریت‌شهری در حوزه حمل‌ونقل عمومی ستودنی است/حمایت قاطع دولت از اجرای پروژه قطارشهری تبریز

به گزارش تبریزگویا، احمد وحیدی در جریان برگزاری مراسم اتمام حفاری فاز اول خط ۲ به طول ۱۰ کیلومتر و آغاز عملیات اجرایی و همچنین بهره‌برداری از سامانه تهویه خط ۱ متروی تبریز افزود: در ایام مبارکی حضور داریم و خوشحالم در این ایام اقدامات بزرگی را در شهر تبریز شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه پروژه مترو در تبریز با وقفه زیادی روبرو شده بود اظهار کرد: با همت مدیریت شهری جدید اقدامات مطلوبی صورت گرفته است و این نشانگر تلاش مسولان در حوزه های شهرداری، شورای اسلامی شهر و مجموعه استانداری است.

وی ضمن قدردانی از تلاشگران مجموعه قرارگاه خاتم الانبیا ادامه داد: امیدوارم عملیات حفاری تونل و ریل گذاری تمامی فاز های خط دو مترو تسریع شود و مردم شریف تبریز بتوانند هرچه سریعتر از خدمات دومین خط مترو نیز بهره مند شوند.

وزیر کشور با تاکید بر دستور صریح رییس جمهوری مبنی بر تسهیل مراحل مدیریتی در سطوح کلان کشوری برای اجرای هرچه سریعتر این پروژه بزرگ ادامه داد: دولت از اجرای پروژه قطارشهری تبریز حمایت می کند.

گفتنی است،عملیات حفاری فاز اول خط ۲ به طول ۱۰ کیلومتر و آغاز عملیات اجرایی با ۱۶۰۰ میلیارد تومان و همچنین بهره‌برداری از سامانه تهویه خط ۱ متروی تبریز با ۸۰۰ میلیارد تومان و در مجموع با اعتباری بالغ ۲۴۰۰ میلیارد تومان به اتمام رسیده است.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل ریلی در این مراسم اظهار کرد: قراراست خط دوم متروی تبریز به طول ۲۲.۴ کیلومتر با ۲۰ ایستگاه در دو فاز عملیات حفاری تونل آن در حال اجراست که همکاران تلاشگر ما توانسته اند فاز اول این خط را در موعد مقرر به اتمام برسانند و عملیات حفاری فاز دوم نیز از میدان باغمیشه (جنب بازار ماهی) در حال انجام است و از مسیر ۵/۷ کیلومتری به میزان ۵/۴ کیلومتر حفاری انجام شده و از کل حفاری خط دوم تنها ۳ کیلومتر باقی مانده است و در مجموع ۵/۱۴ کیلومتر حفاری به همت تلاشگران جهادی مجموعه متروی تبریز انجام شده است.

وی افزود: خط دوم با هدف جابجایی سالانه ۱۴۵ میلیون نفر مسافر و میزان جابجایی روزانه ۵۰۰ هزار نفر طراحی شده است که طبق نصب تابلوی روز شمار در شهریور ماه ۱۴۰۴ فاز اول این خط به طول ۱۰ کیلومتر به بهره‌برداری خواهد رسید.

تسریع رفع چالش های مالی، فاینانس، اوراق و همچنین حمایت‌های لازم از سوی استاندار و شهردار و شورای اسلامی شهر از مهمترین عوامل تسریع اجرای پروژه قطار شهری تبریز بود که مدیرعامل سازمان حمل و نقل ریلی در این مراسم به آن اشاره کرد.

وحید کیا با تاکید بر اینکه پروژه اجرای هشت ایستگاه در فاز اول شروع و اقدامات مهندسی نیز همزمان آغاز شده است، ادامه داد: فاز اول تا پایان دولت سیزدهم به بهره برداری می رسد و در ادامه عملیات اجرایی فازهای دوم و سوم نیز تسریع و به بهره برداری خواهد رسید.

کارآفرین جوان صنعت کفش تبریز به عنوان جوان نمونه سال استان آذربایجان شرقی انتخاب شد

به گزارش تبریزگویا، در مراسمی که به همین مناسبت در محل استانداری ترتیب یافته بود با حضور رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، ستوده نژاد رئیس سازمان ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی، محمدی معاون سیاسی استاندار آذربایجان شرقی و جمعی دیگر از مدیران ارشد با اهدای نشان و تندیس از حامد آقازاده عضو هیئت مدیره محترم اتحادیه کفاشان تبریز نیز به عنوان یکی از جوانان نمونه در حوزه صنعت و کارآفرینی تجلیل به عمل آمد.
شایان ذکر است: ایشان از تولیدکنندگان توانمند و خوب صنعت کفش تبریز در تولید انواع کفش های زنانه و مردانه چرمی فعالیت دارد و از جوانان موفق در امر تولید و ایجاد اشتغال می باشد.

معاون توسعه و بهره‌برداری گروه توسعه سرمایه‌گذاری دریک خبر داد؛

استقرار اولین محموله ماشین آلات حفاری اکتشافی معدن روستای کوهناب

به گزارش تبریزگویا، «فرزین قنبری قوشچی» امروز – پنج شنبه ۳ استفندماه – در مراسم استقرار اولین محموله ماشین آلات حفاری اکتشافی معدن روستای کوهناب، اظهار داشت: براساس قرارداد مشارکت گروه توسعه سرمایه‌گذاری خمز در شرکت آذر مس کان ایرانیان، با دستور آقای مهندس محمدرضا زنوزی مطلق، اقدامات اولیه مبنی بر اجرای عملیات عمرانی ایجاد مسیر دسترسی به معدن در حال انجام بوده و امروز بخشی از دستگاه‌های حفاری در روستای کوهناب مستقر شدند. همزمان با این اقدامات، تحقیقات فنی برای اکتشافات و راه‌اندازی کارخانه در حال انجام است؛ البته پیش از این مطالعات اصلی توسط شرکت آذر مس کان ایرانیان انجام شده بود.
وی ادامه داد: امروز دستگاه سوئدی CS 14 در محل اکتشافات استقرار یافت و این دستگاه قابلیت حفاری ۳۰۰ الی ۱۰۰۰ متر را دارد و یکی از به روزترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌هاست.
قنبری با بیان اینکه مهندس زنوزی مطلق پیگیر امورات مربوط به معدن روستای کوهناب است، بیان کرد: گروه توسعه سرمایه‌گذاری دریک، پیش از این در زمینه صنایع فولاد، خودروسازی، تریلی‌سازی و تولیدات مواد غذایی، حمل و نقل و عرصه ورزش قابلیت‌های خود را نشان داده و آقای مهندس زنوزی مطلق چهره ملی بوده و مردم ایران نیز هیچ‌گاه خوبی‌ها را فراموش نمی‌کنند.
وی در پایان تأکید کرد: اینکه پس از ۱۰ روز از انعقاد قرارداد مشارکت، عملیات اجرایی پروژه معدن مس روستای کوهناب آغاز شد، نشانگر اهمیت و جدیت گروه توسعه سرمایه‌گذاری دریک در اجرای این پروژه است.

آبادانی در گروی توسعه سرمایه‌گذاری است

به گزارش تبریزگویا، هوشنگ نصیرزاده در مراسم استقرار اولین محموله ماشین آلات حفاری اکتشافی معدن روستای کوهناب، اظهار داشت: عملیات اکتشافات تکمیلی معدن روستای کوهناب با استقرار ماشین آلات حفاری، در آستانه نیمه شعبان آغاز شد. این اقدامات، هیچ ارتباطی با موضوعات انتخاباتی و سیاسی نداشته و هفت درصد سهام این معدن، متعلق به باشگاه تراکتور است.
وی ادامه داد: پیش از این با استقرار صنایع در منطقه عسلویه، شاهد آبادانی روستاهای اطراف بوده‌ایم. هیچ‌گاه نباید در مقابل استقرار صنعت مقاومت کنیم. آقای مهندس زنوزی مطلق پیش از این مجموعه ورشکسته رخش خودرو را شکوفا کرده و همچنین هواپیمایی آتا و سایر صنایعی که در اختیار دارند را با اتکاء به هوش اقتصادی و بازاریابی، به سرعت به روز رسانی کرده‌اند.
مدیرعامل باشگاه تراکتور با تأکید بر اینکه با استخراج و راه‌اندازی کارخانه مس، شاهد تحول در منطقه مرند و جلفا خواهیم بود، گفت: راه‌اندازی کارخانه کنسانتره مس، باعث اشتغال‌زایی و تولید ثروت برای منطقه می‌شود. البته اقدامات اولیه مبنی بر اکتشافات و استخراج نیازمند هزینه‌های سنگین است؛ چرا که آزمایشات هزینه‌های سرسام آور داشته و برخی ماشین آلات وارداتی هستند.
نصیرزاده ادامه داد: مسیر دسترسی به معدن صعب العبور بوده و نیازمند جاده‌سازی است که همین امر نیز باعث ایجاد آبادانی در منطقه می‌شود. گروه توسعه سرمایه‌گذاری دریک به عنوان یکی از شرکت‌های موفق، مجری عملیات بوده و خیلی خوشحال هستیم که بخشی از سهام این پروژه بزرگ، متعلق به باشگاه تراکتور بوده و باعث تغذیه باشگاه از این درآمد پایدار خواهد شد.

آغاز اکتشافات معدن مس روستای کوهناب

به گزارش تبریزگویا، ماشین آلات حفاری اکتشافی معدن روستای کوهناب، قبل از ظهر امروز – پنج‌شنبه سوم اسفندماه – با فرزین قنبری قوشچی معاون توسعه و بهره‌برداری گروه توسعه سرمایه‌گذاری دریک و هوشنگ نصیرزاده مدیرعامل باشگاه تراکتور به همراه مدیران شرکت آذر مس‌کان ایرانیان و جمعی از مسوولان شهری در محل معدن مستقر شدند.
مدیران حاضر در این آیین پس از بازدید از محل معدن کوهناب، در میان اهالی روستا حضور یافته و در خصوص پروسه اکتشافات و راه‌اندازی کارخانه کنسانتره توسط گروه توسعه سرمایه‌گذاری دریک و سهام‌داری باشگاه تراکتور در این پروژه بزرگ، توضیحاتی ارایه دادند.
یادآور می‌شود، هفته گذشته (۲۲ بهمن‌ماه ) ، قرارداد مشارکت گروه توسعه سرمایه‌گذاری دریک در شرکت آذر مس کان ایرانیان منعقد شده بود.

تبلیغات کاندیداهای مجلس دوازدهم آغاز شد

به گزارش تبریزگویا، بر اساس اعلام ستاد انتخابات کشور  فعالیت قانونی تبلیغاتی کاندیداهای انتخابات انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از دقایقی قبل به صورت رسمی آغاز شد.

بازه تبلیغات انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از بامداد سوم اسفند ۱۴۰۲ آغاز شده و تا ساعت ۸ صبح ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت.