اقتصاد » برگزیده » پیشخوان
کد خبر : 1884
سه شنبه - 6 اردیبهشت 1401 - 13:51
رئیس سازمان نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی:

دستگاه های نظارتی به موضوع شیر در آذربایجان شرقی ورود کنند

به گزارش تبریزگویا، هادی فرجی آزاد در گفتگو با خبرنگاران گفت: دامداران صنعتی هر کیلوگرم شیر را به قیمت ۸۵۰۰ تا ۹۰۰۰ تومان در درب دامداری های خود به فروش می رسانند درحالیکه متاسفانه دامدار سنتی شیر را به قیمت ۶۰۰۰ تومان جلوی درب کارخانه پگاه و با متحمل شدن هزینه حمل و نقل به فروش می رساند.

وی افزود: البته این قیمتی هم که دامداران صنعتی شیر را به فروش می رسانند با افزایش هزینه های تولید به نظر می رسد بازهم پایین باشد. دولت سال گذشته نرخ خرید شیر را ۶۴۰۰ تومان اعلام کرده بود که غیرواقعی بود و آن زمان هم این قیمت با هزینه های تولید همخوانی نداشت چه برسد به اکنون که هزینه های تولید نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

وی ادامه داد: قبول داریم قیمت شیر صنعتی۵۰۰ تومان بیشتر از شیر سنتی است ولی دیگر تفاوت قیمت آنها ۲۵۰۰ تومان نیست. شرکت پگاه در حق دامداران سنتی ظلم می کند و این عادلانه نیست.

وی گفت: برای اینکه شرکت پگاه پشتوانه دولتی داشته و بسیاری از بخش ها به صورت مستقیم و غیرمستقیم از این کارخانه حمایت می کنند و اکثر کارخانجات لبنی نیز تعطیل بوده و یا توان رقابت مالی با این شرکت را ندارند، همین موضوع باعث شده شرکت پگاه سوء استفاده کرده و مقابل افزایش قیمت مقاومت کند.

فرجی آزاد افزود: باتوجه به اینکه شرکت پگاه آذربایجان شرقی از دیگر استان ها نیز با پرداخت هزینه های بالای حمل و نقل شیر تامین می کند، برای ما جای سوال است که شیر دیگر استان ها به چه قیمتی به کارخانه پگاه استان می رسد. بررسی های ما نشان می دهد که کارخانه پگاه آذربایجان شرقی برای هر کیلوگرم شیر از دیگر استان ها حدود ۸ تا ۹ هزار تومان هزینه می کند.

رئیس سازمان نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی گفت: دامداران سنتی استان معترض هستند که چرا باید شیر استان خودمان با این قیمت پایین توسط کارخانه پگاه خریداری شود. درحالیکه دیگر کارخانجات استان شیر را از دامداران ۹ هزار تومان خریداری می کنند. با تداوم خرید شیر با این قیمت های پایین توسط کارخانه پگاه استان در شرایطی که میزان تولید شیر کاهش یافته، از دولت و قوه قضاییه موضوع را پیگیری می کنیم.

فرجی آزاد ابراز داشت: انتظار می رود دستگاه های نظارتی استان به موضوع کارخانه شیر پگاه استان ورود کنند و جلوی تخلفات آشکار این کارخانه گرفته شود.

وی ادامه داد: این درحالی است که دامداری های صنعتی نهاده را به قیمت خیلی پایین و به مقدار نیازشان دریافت می کنند ولی دامداری های سنتی کنسانتره بی کیفیت دریافت می کنند.

رئیس سازمان نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی از ایجاد رانت با تخصیص یارانه به نهاده های دامی خبر داد و گفت: قیمت نهاده های دامی باید آزاد شود. تخصیص یارانه به نهاده ها باعث ایجاد رانت شده است و حق دامداری های سنتی در این صورت تضییع می شود.

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر تبریز تاکید کرد؛

ضرورت هوشمند شدن شهر تبریز

به گزارش تبریزگویا به نقل از روابط عمومی امداد صنعت نانو، تعدادی از نخبگان امداد صنعت نانو با رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر تبریز، سید کاظم زعفرانچیلر، دیدار و گفت‌وگو کردند.

 در این نشست زعفرانچیلر با اشاره به هوشمند شدن شهر تبریز، بیان کرد: می‌توان با یک سری تغییر و تحولات، کارهای بسیار ارزشمندی در زمینه IT برای رونق بخشیدن به شهر تبریز انجام داد که از جملهٔ این کارها، هوشمند شدن شهر می‌باشد.

وی افزود: در راستای همین اقدامات می‌توان بستر بسیار مناسبی نیز برای کودکان و نوجوانان شروع کرد که یک فرهنگ‌سازی خوبی برای فرزندان و جوانان آیندهٔ کشور می‌تواند باشد.

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر تبریز تأکید کرد که در این زمینه باید از توانمندی‌های نخبگان شهر استفاده و همکاری کرد.

در ادامه، یداله جعفری، بنیان‌گذار امداد صنعت نانو در خصوص آخرین دستاوردهای فناوری و‌ نوآوری‌های جدید امداد صنعت گزارشاتی ارائه نمود.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد؛

عایدی ۱۵۰ میلیارد دلاری ایران از احیای مسیر ترانزیت ریلی

به گزارش تبریزگویا، روح‌الله متفکرآزاد در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت جاده ابریشم در اقتصاد جهان افزود: بررسی تحولات اقتصادی در جهان و تغییر قطب های اقتصادی بیانگر این موضوع است که کالا در شرق تولید و در غرب مصرف می شود و همچنین تجهیزات نیز در غرب تولید و به شرق منتقل می شود که نشان از رفت و آمد کالا و تجهیزات از غرب به شرق و بالعکس دارد.

وی با بیان اینکه این موضوع ضرورت احیای جاده ابریشم برای انتقال کالا و تجهیزات را دوچندان می کند، ادامه داد: با این اوصاف موقعیت کشورمان در منطقه و در جاده ابریشم استثنائی است و می توان با فعال کردن سرمایه گذاری در بخش ریلی گام مهمی در زمینه حمل و نقل در جاده ابریشم برداشت.

این نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس ابراز داشت: با استفاده از سیستم حمل و نقل ریلی این امکان وجود دارد که در ۱۷ روز انتقال کالا از شرق به غرب انجام شود. اگر این امکان وجود نداشته باشد باید در ۷۰ روز کل دنیا دور زده شود تا کالایی از شرق به غرب منتقل شود. احیای جاده ابریشم و ایجاد شبکه ریلی در این مسیر می تواند نقطه ثقل کشورمان برای توسعه و رشد اقتصادی در آینده نزدیک باشد.

متفکر آزاد همچنین افزود: همه این موارد نشان از اهمیت سرمایه گذاری در حوزه حمل و نقل ریلی کشور دارد که سرمایه گذاری برای کریدور شرق به غرب و شمال به جنوب ضرورتی انکار ناپذیر است.

وی با بیان اینکه طبق اعلام کارشناسان امر احیای مسیر ترانزیت ریلی ۱۵۰ میلیارد دلار عایدی در سال برای کشورمان می تواند داشته باشد، ابراز داشت: با این کریدور اقتصاد کشوری مثل آلمان ۲۰ درصد متاثر خواهد شد، پس دنیا عطش ایجاد این کریدور را دارد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی سپس گفت: سرمایه گذاری بر روی این موضوع مورد پیشنهاد ما است، سال گذشته نیز در یک طرح تعاملی بین نمایندگان مجلس و معاون اول ریاست جمهوری به تفاهم ایجاد ۳۰۰۰ کیلومتر مسیر ریلی در کریدورهای دارای اولویت رسیدیم که به وزارت خانه های مربوطه ابلاغ شده و توسط بخش معدن و صنعت و بخش خصوصی عملیات اجرایی آن باید آغاز شود.

وی در پایان گفت: راه آهن کشورمان مسافرپایه طراحی شده که باید به بر اساس حمل بار طراحی شود تا سرعت عمل حمل و نقل کالا بالا رود.

جزءخوانی قرآن کریم در تبریز

نهی تبریز از اعتبارات دولتی و تخصیص اعتبار برای مشهد

به‌نظر می‌رسد اینگونه دوگانه‌سازی‌ها، از اهداف نهان و آشکارِ سیاسی برخوردار بوده و برآمده از تقطیع اظهارات و بایکوت کردن بخش‌های دیگر یک رخداد باشد. اما اصل ماجرا چه بود؟!

وزیر کشور در سفر هیئت دولت به خراسان رضوی از اختصاص هزار میلیارد تومان به تکمیل و توسعه مترو مشهد خبر داد.

احمد وحیدی در سفر به آذربایجان‌شرقی، چشم‌انتظاری به اعتبارات دولتی را نهی و بکارگیری از توان بخش خصوصی را اولویت‌ مدیریت‌های استانی توصیه کرده بود.

در واقع اگر نیک بنگریم، رسانه‌ها این بخش از اظهارات وزیر کشور را ماحصل سفر به تبریز عنوان کردند!

درحالی که سفر وزیر کشور به تبریز دستاوردهای بسیاری داشت. از جمله آنها می‌توان به مصوبه‌ مشابه که در سفر هیئت دولت به خراسان انجام شد، اشاره کرد.

تخصیص اعتبار ۷۰۰ میلیاردی برای مترو و ناوگان اتوبوس‌رانی تبریز. این را معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی تصریح می‌کند.

جواد رحمتی در گفت‌وگویی اظهار کرد: در کلانشهرهایی که مترو وجود دارد، اوراق مشارکت تصویب شده و برای تبریز نیز ۷۰۰ میلیارد تومان به تناسب حجم پروژه ها تصویب شده که ۲۰۰ میلیارد تومان آن مربوط به اتوبوسرانی تبریز است.

وی ادامه داد: این اعتبار برای ۱۴۰۰ بود که پیش بینی می شود اعتبار یاد شده برای امسال نیز با حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش متناسب با حجم پروژه های مترو کلانشهرها افزایش یابد.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: در این ارتباط ۴۰۰ میلیون یورو اعتبار در شورای اقتصاد و هیئت دولت برای فاینانس خط ۲ متروی تبریز تصویب شده که منتظر خط اعتباری آن هستیم.

رحمتی یادآور شد: درخواست فاینانس در کشور بالاست و باید اولویت گذاری انجام می‌شد. بر اساس اولویت‌گذاری‌ها، هشت طرح بزرگ کشور مشخص شده و خط۲ مترو تبریز جزو این هشت اولویت طرح های بزرگ کشور معرفی شده است.

یک مدافع پرتغالی در راه تراکتور

به گزارش تبریزگویا، تیاگو فریرا مدافع ۲۸ ساله اهل پرتغال است که توافق ابتدایی با او انجام گرفته است و این بازیکن برای انجام مذاکرات نهایی و پشت سر گذاشتن تست‌های پزشکی در تبریز حضور می‌یابد.

فریرا سابقه بازی در تیم‌های پایه پورتو، پورتو ب، زولته وارخم در لیگ بلژیک، اونیائو پرتغال، یونیورسیتاتیا کرایووا در لیگ برتر رومانی و ام‌تی‌کی بوداپست در لیگ برتر مجارستان را در کارنامه دارد.

این بازیکن سال‌ها در تیم‌های ملی پایه پرتغال بازی کرده و چهار گل نیز به ثمر رسانده است.

شایان ذکر است، تیاگو فریرا هم اکنون بازیکن آزاد بوده و می‌تواند به عنوان بازیکن آزاد به تراکتور بپیوندد.

در خانه اگر کس است، یک حرف بس است! 

شنبه ۱۳ فروردین ماه ۱۴۰۱ در صفحه اول سایت khamenei.ir مصاحبه منتشر شده سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی و سایت دفترحفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای مدظله العالی را دیدم.

در این مصاحبه وزیر جهاد کشاورزی بر سنددارکردن اراضی کشاورزی برای توقف تغییر کاربری‌ آنها تاکید می کند و می گوید:
 «آب و خاک دو ثروت عظیم ملّی است، دو ذخیره‌ی حیاتی همه‌ی ملّتها است در همه‌ی کشورهای عالم؛ نباید با اینها مسرفانه برخورد کرد و نباید خاک را تخریب و نابود کرد. بنابراین، رفتار مسرفانه‌ی با آب و خاک مطمئنّاً ضربه‌ی به منافع ملّی است.»

از طرفی رهبر معظم انقلاب به صراحت و بارها از اهمیت کشاورزی سخن گفتند و آن را محور توسعه ایران اسلامی دانستند. از دیدگاه ایشان کشاورزی برای کشور ما بسیار مهم است تا آن جا که باید آن را بخشی ویژه و استثنایی دانست؛ زیرا از سویی جمعیت کشور رو به افزایش است و کشوری که دارای دهها میلیون جمعیت است بیش از هر چیز و پیش از هر برنامه ای باید به فکر تأمین غذای این جمعیت باشد.

ایشان در این باره واژه «امنیت غذایی» را به کار بردند که درخور تأمل بسیار است. امنیت غذایی به معنای آن است که هرگاه کشوری در برابر تحریمهای دشمنان، حوادث ناگوار و وقایعی از قبیل جنگ قرار گرفت بتواند روی پای خود بایستد و با بهره وری از امکانات خود مردم را سیر کند. دستیابی به امنیت غذایی تنها در سایه توسعه پایدار و ماندگار کشاورزی میسور است.

از دیگر سوی می بینیم امروزه در دولت سیزدهم وزیری بر مسند قدرت نشسته است اولا به عنوان نماینده مردم ، از اعتماد مردمی برخوردار است دوما به دلیل جایگاه علمی و کرسی دانشگاهی که دارد با برنامه های راهبردی خود با تمام توان قصد تحول علمی و بنیادین کشاورزی را در دستور کار خود قرار داده است

ایشان به عنوان اولین وزیری که برای تحقق شعار سال مقام معظم رهبری بیانیه صادر کرده و به کلیه مدیران زیر مجموعه وزارت وسیع جهاد کشاورزی دستور اقدام و زمینه سازی اجرای سریع منویات مقام معظم رهبری را برای ایجاد کشاورزی دانش بنیان و افزایش تولید صادر کرده است.

وزیر جهاد کشاورزی در راستای دانش بنیان ساختن بخش کشاورزی در پاسخ به دغدغه های معظم له که در پیام نوروزی تاکید می کنند:


اگر ما در کشاورزی، شرکتهای دانش‌بنیان را افزایش بدهیم و دانش را در مسئله‌ی کشاورزی به‌کارگیری کنیم، میتوانیم در امر اصلاح بذر ــ که خیلی در تولید محصول کشاورزی مهم است ــ در مورد آبیاری نوین، در مورد شیوه‌های جدید تولید، در مورد بهره‌وری بهتر از آب و خاک ــ که آب و خاک دو محصول ارزشمندند که قبلاً هم اشاره کردیم ـ میتوانیم حدّاکثر استفاده را بکنیم، بهره‌وری‌مان را افزایش بدهیم و اینها را اصلاح کنیم. وقتی که در کشاورزی توانستیم این پیشرفتها را به وجود بیاوریم و تحوّل جدّی ایجاد بکنیم، این موجب می شود که اوّلاً امنیّت غذائی کشور حاصل بشود و به دست بیاید، یعنی کشور از لحاظ مسائل غذائی هیچ وقت دچار مشکل نشود، هیچ نگرانی‌ای وجود نداشته باشد؛ ثانیاً درآمد کشاورزان افزایش پیدا کند؛ خیلی خوب است که درآمد کشاورزان ما افزایش پیدا بکند و به کشاورزی دلگرم بشوند و ادامه بدهند…
در قالب تشکیل چندین قرارگاه عملیاتی جهادی تلاش می کند ضمن دستیابی کشور به امنیت غذایی ، با برنامه های راهبردی کشت قراردادی و سند دار کردن اراضی کشاورزی و افزایش تولید و توسعه ترویج کشاورزی و…مگا پروژه از مزرعه تا سفره را به نحو شایسته ای مدیریت کند.

اما نکته ای جلب توجه می کند و آن این است که در این مدت کوتاه که ایشان بر مسند وزارت تکیه داده است چه کسانی بیشترین ضرر را متحمل شده اند؟ چرا این همه هجمه برعلیه ایشان و در برخی از معدود رسانه ها آورده شد؟ وقتی وزیری در راستای منویات مقام معظم رهبری که بیش از هرکسی دغدغه پیشرفت نظام اسلامی را دارد ، گام بر میدارد و این گونه برنامه مدار و تحول گرا برای تحقق شعار ریاست محترم جمهوری و شکل گیری ایران قوی و دولت مردمی برنامه ریزی می کند ، آیا در خانه اگر کس است، یک حرف بس نیست؟
آیا سودجویان و دلالانی که دست اشان از جیب مردم کوتاه شده تا کی قصد سیاه نمایی دارند و کوتاه نمی آیند؟

به نظر شما آیا عاقلان را اشارتی کافی نیست؟
اندکی تامل و همراهی و همگامی کافی است تا نتایج برنامه های محوری ایشان به منصه ظهور برسد. در این مدت کوتاه نشان داده اند وزیری ارتباط گستر و تعامل گرا هستند و بایستی برای توسعه بخش کشاورزی همه باهم حرکت کنیم.

به قلم: مجید شکری

فوت زوج جوان بر اثر مسمومیت داخل چادر در کندوان

به گزارش تبریزگویا، وحید شادی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: پس از دریافت گزارش کاهش هوشیاری ۲ شهروند در داخل چادر اورژانس استان در کندوان حاضر شد.

وی افزود: متاسفانه بر اثر این حادثه زن ۴۰ ساله و مرد ۴۵ ساله به دلیل مسمومیت با گاز مونواکسید کربن ناشی از سوختن زغال روشن جان خود را از دست دادند.

به گزارش ایرنا چادر زدن گردشگران نوروزی در طبیعت آذربایجان با توجه به کوهستانی بودن این منطقه با تحمل سرما همراه است و همین موضوع گاهی موجب بروز حوادث دلخراش می‌شود زیرا گاز منواکسید کربن ناشی از زغال یا مخزن گاز بی‌بو و بی‌رنگ است و این گاز به علت قابلیت انتشار بسیار بالایی که دارد، به سرعت تمام فضای محیط را انباشته می‌کند و همه حاضران را در معرض مسمومیت قرار می‌دهد.

از آن جایی که نشانه‌های مسمومیت با این گاز بسیار شبیه سرماخوردگی است، بسیاری آن را جدی نمی‌گیرند؛ از نخستین نشانه‌های مسمومیت با این گاز، ایجاد حالت ضعف و سستی در بدن و در ادامه سردرد، درد شکمی، سرگیجه، تهوع و استفراغ، ایجاد حالت دوبینی و تنفس‌های سریع و کوتاه است و اگر افراد همچنان در این محیط آلوده باقی بمانند در حالت تشنج، بیهوشی و حتی کما قرار می‌گیرند و جان خود را از دست می دهند.

امام جمعه تبریز:

ثروت‌های بادآورده و امتیازات انحصاری موجب فساد در جامعه می‌شود

به گزارش تبریزگویا، حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم امام جمعه تبریز امروز در دومین جمعه خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی قرن جدید در سال ۱۴۰۱ و در جمع با شکوه نمازگزاران مصلای اعظم امام‌خمینی (ره) تبریز با بیان اینکه یکی از راهکارهای رسیدن به تقوا عدالت است، اظهار کرد: یکی از راه‌های رسیدن به عدالت مبارزه با فقر و فساد  مخصوصا فساد اقتصادی است.

وی بر مبارزه با فساد اقتصادی و ثروت‌های بادآورده و امتیازات انحصاری تاکید کرد و گفت: راه‌های کسب ثروت باید مشروع شود اگر کسانی از راه‌های نامشروع کسب ثروت کنند، نوعی فساد بوده و باید اصلاح شود.

خطیب جمعه تبریز افزود: اگر کسانی با امتیازات ویژه و بی‌جا  ثروت‌های بادآورده به‌دست می‌آورند و دیگران را به قیمت اینکه خودشان ثروتمند شوند فقیر می‌کنند، فساد بوده و باید اصلاح شود.

آل‌هاشم تصریح کرد: اگر در جامعه امتیازات انحصاری به وجود آوردند و همه نتوانستند از فرصت‌های لازم به طور برابر استفاده کنند، فساد بوده و حتما باید اصلاح شود.

راهیان نور بهترین راه برای انتقال فرهنگ دفاع مقدس است

وی با تمجید از راه‌اندازی دوباره کاروان‌های راهیان نور پس از دوران کرونایی، بیان داشت: جریان فرهنگی راهیان نور عظمت حضور رزمندگان سپاه اسلام را در برابر قدرت‌های شرق و غرب به رخ جهانیان کشید و این هدایت داهیانه را مدیون رهبر کبیر انقلاب و شهدای گرانقدر هستیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی، تصریح کرد: یکی از راه‌های انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جدید همین راهیان نور است. 

آل‌هاشم یادآور شد: کاروان‌های راهیان نور جریان عظیم فرهنگی است که باعث ماندگاری دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس می‌شود.

روحانیت به هیچ وجه با مهربانی و حضور در طبیعت مخالف نیست

وی در بخش دیگری از سخنان خود از روز طبیعت به عنوان روز خاطره‌ها نام برد و ابراز کرد: برخی‌ها خیال می‌کنند که روحانیت مخالف این روز است نه خیر اصلا این طور نیست بلکه روحانیت به هیچ‌وجه با مهربانی و حضور در طبیعت مخالف نیست.

امام جمعه تبریز اذعان داشت: آنچه خواسته روحانیت در این روز است رعایت موازین شرعی و حفظ منابع طبیعی و حفظ محیط زیست است.

 آل‌هاشم ادامه داد: عید نوروز و ۱۳ فروردین بهانه‌ای است برای با هم بودن و باید در این روز طبیعت و منابع طبیعی را عزیز بشماریم.

جمهوریت رکن رکین قوام نظام اسلامی

وی ضمن گرامیداشت روز جمهوری اسلامی متذکر شد: ۱۲ فروردین روز  تحقق مردم‌سالاری دینی در این نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که مردم با ۹۸.۸ درصدی علاقه خود را به این نظام ثابت کردند.

امام جمعه تبریز ادامه داد: جمهوری اسلامی می‌تواند دانشگاه ملت‌سازی و به طبع آن تمدن‌سازی باشد و رکن رکین قوام و ثبات نظام‌های مردم‌سالار جمهوریت است و جمهوریت تنها با حضور مردم و مشارکت سیاسی یک ملت تحقق می‌یابد.

آل‌هاشم ضمن تبیین شعار سال در بیانات رهبر انقلاب یادآور شد: تولید ملی در حل مشکلات اقتصادی نقش موثری دارد و از نهادهای مسوول به منظور سیاستگذاری کلان برای تحقق تولید ملی باید مطالبه انجام گیرد.

کمبودی در ارزاق ماه رمضان نداریم

وی بر ضرورت تامین کالاهای اساسی مردم برای ماه رمضان تاکید کرده و گفت: شب گذشته با استاندار آذربایجان‌شرقی و امروز با رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در رابطه تهیه ارزاق برای ماه مبارک رمضان صحبت‌هایی شد تا مردم در این خصوص دغدغه نداشته باشند.

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: طبق صحبت‌های مسوولان در رابطه تهیه مرغ، گوشت، خرما و برنج در ماه مبارک رمضان هیچ مشکلی نداریم.

جزئیات تیراندازی در تبریز/ شرور مسلح دستگیر شد

به گزارش تبریزگویا، ابراهیم محمودی اظهار کرد: در پی کسب خبر مبنی بر تیراندازی به سمت یک دستگاه خودروی سواری و تهدید به قتل برای اخاذی از شاکی توسط یک فرد شرور به لحاظ حساسیت موضوع در دستور کار ماموران اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی گفت: ماموران با بررسی سرنخ‌ها و انجام اقدامات فنی پلیس و با تلاش شبانه‌روزی هویت و محل سکونت متهم را شناسایی کردند.

رئیس پلیس آگاهی آذربایجان‌شرقی عنوان کرد: متهم در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه دستگیر و یک قبضه کلت کمری نیز از وی کشف شد.

محمودی تصریح کرد: متهم در تحقیقات فنی انجام شده به تیراندازی به سمت خودروی شکات و در خواست تعداد ۴۰۰ سکه طلا اعتراف و انگیزه اصلی تیراندازی را تهدید و اخاذی برای انتفاع مالی اعلام کرد.