رفتن به بالا

هر آنچه در تبریز و آذربایجان می‌گذرد…

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۴ تیر ۱۴۰۱
  • السبت ۲۵ ذو القعدة ۱۴۴۳
  • 2022 Saturday 25 June

اقتصاد

یادداشت اختصاصی؛

سیدی که تنهاست

این روزها در حالی که آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رییس جمهور مردمی جمهوری اسلامی ایران با شعار «عدالت، اقتصاد و اخلاق» وارد کارزارشده و در پی حل مشکلات اساسی کشور یکی پس از دیگری است، متاسفانه وجود برخی شواهد نشان از تنها ماندن وی برای پیشبرد اهداف خود در بهبود وضعیت کشور دارد.


دو مقام هوایی ایران وارد پاریس شدند؛

فهرست خرید ۱۱۴ ایرباس توسط ایران منتشر شد ، ۸ فروند ایرباس

به گزارش خبرگزاری مهر، على عابدزاده، رئيس سازمان هواپيمايى كشورى ايران و فرهاد پرورش، مدير عامل هواپيمايى جمهورى اسلامى ايران «هما» براى عقد قرارداد نهايى خريد هواپيما از شرکت هواپیماسازی ايرباس، وارد پاريس شدند. ایران ایر احتمالا قرارداد خرید ٨ فروند ايرباس ٣٨٠، ١٦ فروند ايرباس ٣٥٠، ٤٥ فروند ايرباس ٣٣٠ و ٤٥ فروند ايرباس […]


معاون وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل خبر داد

تحویل ۸ فروند سوپر جمبوجت ای ۳۸۰ به ایران در سال ۲۰۱۹

معاون وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل گفت: ایران یک قرارداد اولیه با شرکت فرانسوی ایرباس برای خرید ۸ فروند سوپر جمبوجت ای ۳۸۰ منعقد کرده است که سال ۲۰۱۹ به ایران تحویل می‌شوند.


درآمدهدفمندی از یارانه نقدی بیشتر شد؛

پایان «مصیبت عظما» دولتمردان برای واریز یارانه نقدی

درآمد دولت از محل هدفمندی یارانه‌ها در ۸ ماهه اول امسال بیش از ۵ هزار میلیارد تومان از اعتبار یارانه نقدی بیشتر شد تا «مصیبت عظما» و «عذاب الیم» برخی دولتمردان هم در این باره پایان یابد.


مهمترین اتفاقات ساعات آینده در حوزه پرونده هسته ای؛

تقسیم کار تل آویو و ریاض در روز اجرای برجام

بازی مشترک رژیم صهیونیستی و آل سعود با نزدیک تر شدن به لحظه اجرایی شدن توافق هسته ای میان ایران و اعضای ۱+۵ سرعت بیشتری به خود گرفته است.


وزیر اقتصاد عنوان کرد:

اقتصادمقاومتی؛ راهبرد اصلی دولت در پسابرجام

وزیر اقتصاد، اقتصادمقاومتی را راهبرد اصلی دولت در شرایط پساتحریم اعلام کرد و گفت: مصمم هستیم برنامه‌های اجرایی اقتصادمقاومتی را به صورت دقیق عملیاتی کنیم.


همه عناوین خبرها

یادداشت ویژه

یادداشت اختصاصی؛

سیدی که تنهاست

تبریزگویا؛ در حالی که مردمی بودن آیت الله سید ابراهیم رییسی یکی از مهم ترین شاخصه های وی نسبت به بسیاری از مسئولان کشور است و وی در بسیاری از سفرهای استانی و یا بازدید های خود نشان داده که خواستار تعامل با اقشار مختلف مردم به ویژه فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران است، عده ای در این میان خواستار مخدوش کردن چهره مردمی رییس جمهور کشور هستند. نمونه بارز این اقدامات افرادی که در ظاهر خود را به عنوان دوست و یاور رییس جمهور معرفی کرده اما در باطن مهم ترین نقش را در تخریب چهره مردمی وی دارند، می توان سفر استانی ایت الله رییسی به استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز دانست به گونه ای که این افراد در این سفر با مشورت های نابجای خود مانع از دیدار بسیاری از افراد و اقشار تاثیرگذار استان با وی شده و سبب ایجاد هجمه های رسانه ای و برخی بی اعتمادی های اجتماعی نسبت به این چهره بزرگ شدند. سید ابراهیم رییسی که همواره در سخنان خود بر نقش ویژه اقشار مختلف مردم و به خصوص فعالان اقتصادی تاکید کرده، این بار در سفر استانی خود علیرغم اعلام قبلی، با فعالان اقتصادی و بخش خصوصی استان آذربایجان شرقی دیداری نداشته و نتواست پای سخنان و دغدغه های سربازان عرصه اقتصادی استان بنشیند. باید توجه داشت انتظار بخش خصوصی استان آذربایجان شرقی که در شرایط اقتصادی کنونی همانند سربازانی استوار در راه خدمت به مردم و کشور جمهوری اسلامی ایران تلاش می کنند برای دیداری چند ساعته با بالاترین مقام اجرایی کشور، انتظاری بی جا نبوده است. این امر به نظر می رسد بر خلاف اعتقادات راسخ رییس جمهور مبنی بر اتحاد بین دولت و بخش خصوصی اتفاق افتاده و در این بین آنچه مهم است تاثیرگذاری دست های پشت پرده برای عدم ایجاد این اتحاد است که باید مشخص شود چه کسانی از این عدم اتحاد بیشترین منفعت را می برند که حاضر هستند با مخدوش کردن چهره مردمی رییس جمهور راهی برای باقی ماندن خود در مسند قدرت و سیاست باز کنند. اما چهره ضد سرمایه دار و ضد سرمایه گذاری که این افراد از رییس جمهور کشور ایران در رسانه و اذهان عمومی می سازند، قطعا مورد بخشش نبوده و باید مورد توجه ویژه آیت الله رییسی قرار گیرد که هدف و قصد این افراد از جریاناتی مشابه چیست؟