رفتن به بالا

هر آنچه در تبریز و آذربایجان می‌گذرد…

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


  • چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳
  • الأربعاء ۱۵ شوال ۱۴۴۵
  • 2024 Wednesday 24 April

شهردار تبریز از افتتاح چند پروژه کلان شهری و همچنین بهره برداری از طرح‌های عمرانی و خدماتی با حضور وزیر کشور خبر داد.

به گزارش تبریزگویا، یعقوب هوشیار با اعلام این خبر اظهار کرد: در آستانه عید بزرگ نیمه شعبان، فردا سوم اسفند چند پروژه کلان شهری با اعتبار سه هزار و ۷۰ میلیارد تومان با حضور احمد وحیدی وزیر کشور افتتاح و به بهره برداری می‌رسد.

هوشیار افزود: سه پروژه کلان شامل لندفیل شماره ۲ پسماند، اتمام حفاری فاز یک خط ۲ مترو و همچنین ساختمان جدید شورای اسلامی شهر در مجموع با اعتبار دو هزار و ۵۰ میلیارد تومان فردا افتتاح خواهد شد.

وی با اشاره به جزئیات این سه پروژه حائز اهمیت خاطرنشان کرد: لندفیل شماره ۲ پسماند به عنوان بزرگترین پروژه زیست محیطی تبریز مطرح بوده و با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان اجرا شده است.

شهردار تبریز همچنین افزود: اتمام حفاری فاز یک خط ۲ متروی تبریز و آغاز عملیات اجرایی ایستگاه‌های فاز اول این خط دیگر پروژه مهمی است که با اعتبار ۱۸۰۰ میلیارد تومان و به طول ۱۰ کیلومتر انجام شده است؛ این طرح با توجه به لزوم تسریع در اجرای پروژه خط ۲ مترو و مدیریت ترافیک شهری در اولویت پروژه‌های شهرداری قرار دارد.

هوشیار از بهره برداری ساختمان جدید شورای اسلامی شهر نیز خبر داد و گفت: ساختمان اداری شورای اسلامی کلانشهر تبریز نیز از دیگر پروژه‌های شاخصی است که با هفت هزار و ۲۰۰ مترمربع مساحت در ۶ طبقه و با ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه طراحی و اجرا شده است.

شهردار تبریز همچنین با اشاره به بهره برداری از دیگر پروژه های عمرانی و خدماتی با اعتبار یک هزار و ۲۰ میلیارد تومان تصریح کرد: برخی از این پروژه ها از مطالبات چندین ساله شهروندان بوده که در دوره فعلی مدیریت شهری تکمیل شده و در آستانه ج شن بزرگ نیمه شعبان به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به برخی دیگر از این پروژه ها اظهار کرد: مرکز حمایت و نگهداری از سگهای بلاصاحب با اعتباری نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان و همچنین سیستم تهویه ایستگاه های فاز ۱ و ۲  خط یک متروی تبریز با اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومان در کنار سایر طرح های عمرانی، مسیرگشایی ها، پیاده راه ها، زمین های ورزشی و … از مهمترین پروژه های قابل افتتاح با حضور وزیر کشور محسوب می شوند.

اخبار مرتبطجديدترين خبرها