رفتن به بالا

هر آنچه در تبریز و آذربایجان می‌گذرد…

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲
  • الثلاثاء ۱۰ ذو القعدة ۱۴۴۴
  • 2023 Tuesday 30 May

دکتر اسماعیل جبارزاده معاون اسبق سیاسی وزیر کشور و استاندار اسبق آذربایجان شرقی به دلیل ایست قلبی درگذشت.

به گزارش تبریزگویا، دکتر اسماعیل جبارزاده معاون اسبق سیاسی وزیر کشور و استاندار اسبق آذربایجان شرقی به دلیل ایست قلبی درگذشت.

اسماعیل جبارزاده در سال ۱۳۳۹ در شهرستان خوی از توابع آذربایجان غربی به دنیا آمد. دوران تحصیل را در این شهر سپری کرد و با عضویت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مدتی را در جبهه‌های جنگ و دفاع از آب و خاک و کیان این کشور پرداخت. او هم مانند بسیاری دیگر از سرداران و مدیران ارشد استان، در لشکر همیشه سرافراز عاشورا سابقه فعالیت دارد. او مسئول بهداری لشکر عاشورا بود.

بعد از پایان جنگ در رشته دکترای علوم آزمایشگاهی از دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شد و از همین مرحله بود که پله‌های ترقی را به سرعت طی کرد. ابتدا و به طور همزمان در سال ۱۳۷۸ به عضویت هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و هیئت علمی انستیتو پاستور ایران درآمد.

اما علاقه او به فعالیت‌های سیاسی سبب شد تا در سال ۷۱ عزم خود را برای حضور در مجلس شورای اسلامی جزم کند. سال ۷۱ برای او خوش یمن بود. چرا که موفقیت بزرگی به دست آورد و در همان اولین سال کاندیداتوری در کسوت نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر به مجلس چهارم راه یافت. موفقیتی که تا چهار دوره دیگر یعنی ۱۶ سال بعد هم دوام یافت.

اسماعیل جبارزاده عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز و رئیس مؤسسه آموزش عالی غیرانتفاعی ربع رشیدی تبریز بود.

جبارزاده در کارنامه فعالیت‌های خود سابقه چهار دوره نمایندگی مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی را داشت.

وی در دولت حسن روحانی استاندار آذربایجان شرقی شد و سپس معاون سیاسی وزیر کشور وقت نیز شد.

اخبار مرتبطجديدترين خبرها