رفتن به بالا

هر آنچه در تبریز و آذربایجان می‌گذرد…

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲
  • السبت ۱۴ شعبان ۱۴۴۵
  • 2024 Saturday 24 February
رییس مرکز اورژانس دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

۱۵۰ پایگاه اورژانس آذربایجان‌شرقی آماده خدمات رسانی است

رییس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: تعداد ۱۵۰ پایگاه این مجموعه در شهرها و جاده های ارتباطی آماده‌باش هستند.

به گزارش تبریز گویا ، اصغر جعفری روحی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه چتر نجات اورژانس آذربایجان شرقی بر زندگی گرفتاران در جاده‌های صعب العبور و مادران باردار در بخش‌ها و روستاها آماده است، افزود: اورژانس استان با قدرت آماده خدمت رسانی به مردم در طرح امداد زمستانی ۱۴۰۱ است.

وی با اشاره به اینکه تیم‌های واکنش سریع اورژانس آماده ارائه خدمات در شرایط ویژه هستند، از فعالیت تعداد بیش از ۹۰۰ نفر کارشناس اورژانس در راستای اجرای این طرح خبر داد.

وی اضافه کرد: این مجموعه از تعداد ۱۵۰ دستگاه خودروی عملیاتی اعم از آمبولانس، اتوبوس آمبولانس، موتورلانس و همچنین بالگرد اورژانس هوایی در طرح زمستانه استفاده خواهد کرد.

جعفری روحی، مدت اجرای رزمایش امداد زمستانی به منظور امدادرسانی در جاده‌های استان و همزمان با آغاز فصل سرد سال را تا ۲۲ اسفند ماه اعلام کرد و افزود: کارشناسان اورژانس با استقرار و پوشش خدمات فوریت‌های پزشکی در سطح جاده‌ها و شهرها در قالب طرح زمستانه ۱۴۰۱ به ارائه خدمت خواهند پرداخت.

وی به لزوم رعایت نکات ایمنی در سفر از سوی رانندگان اشاره و اضافه کرد: با توجه به اینکه آذربایجان شرقی استانی با اقلیم‌های مختلف است و شامل مناطق کوهستانی و صعب العبور و کولاک می‌باشد، باید رانندگان وسائط نقلیه سبک و سنگین قبل از سفر با اطلاع کامل از وضعیت محورهای مواصلاتی و همراه داشتن تجهیزات متناسب، اقدام به سفر کنند.

وی گفت: مردم استان در روستاهای برفگیر و صعب العبور باید توجه کنند که با در نظر گرفتن هشدارهای هواشناسی مادران باردار را به مراکز درمانی شهرستان نزدیک و تحت پوشش انتقال دهند تا بعد از بارش برف و نیاز به مراکز درمانی با مشکل مواجه نشوند.

جعفری روحی یادآور شد: در سال‌های قبل برخی مأموریت‌های اورژانس آذربایجان شرقی برای نجات مادران باردار در جاده‌ای روستایی بیش از ۲۰ ساعت به طول کشیده است که عملیات‌هایی طاقت فرسا هم برای مادر باردار و هم برای پرسنل اورژانس است.

اخبار مرتبطجديدترين خبرها