رفتن به بالا

هر آنچه در تبریز و آذربایجان می‌گذرد…

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲
  • السبت ۱۴ شعبان ۱۴۴۵
  • 2024 Saturday 24 February
  • پنجشنبه 16 آذر 1402 - 11:48
  • کد خبر : 9546
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : عملیات اجرایی بزرگ‌ترین طرح عمرانی جنوب آذربایجان شرقی آغاز شد

مدیرعامل آب و فاضلاب آذربایجان شرقی از آغاز عملیات اجرایی بزرگ‌ترین طرح عمرانی جنوب استان با اعتباری بالغ بر ۲,۵۰۰ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش تبریزگویا، محمد خانی در آئین کلنگ زنی احداث تصفیه خانه فاضلاب ملکان گفت: این تصفیه خانه با ظرفیت ۱۰۵۰۰ متر مکعب در شبانه روز برای جمعیت تحت پوشش ۶۰ هزار نفر با هزینه ۱,۶۰۰ میلیارد ریال طراحی شده است.

خانی افزود: اهداف این طرح را جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب، جلوگیری از آلودگی و تخریب محیط زیست از محل فاضلاب بهبود بهداشت عمومی منطقه و سطح زندگی مردم، ایجاد اشتغال متناسب به صورت مستقیم و غیرمستقیم، استفاده از کودهای آلی حاصله در کشاورزی و استفاده از پساب تولیدی به عنوان تأمین آب مورد نیاز بخش کشاورزی عنوان کرد.

وی ادامه داد: فرایند تصفیه در این تصفیه خانه از نوع SBR می‌باشد که یکی از اشکال فرایند لجن فعال می‌باشد که از اصول پر و خالی شدن پیروی می‌کند و نیاز به ته نشینی اولیه و ثانویه را برطرف و از سیستم کنترلی کامپیوتری کاملاً خودکار استفاده می‌کند.

مدیرعامل آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی با اشاره به طول شبکه جمع‌آوری فاضلاب ملکان گفت: طول شبکه مطالعه و طراحی شده ۷۲ کیلومتر بوده که تاکنون بیش از ۴۵ کیلومتر با احتساب خط انتقال و ۸۸ کیلومتر با احتساب مسکن مهر در ملکان اجرا شده که پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی را نشان می‌دهد.

وی افزود: طرح ایجاد تأسیسات فاضلاب ملکان شامل خطوط انتقال و شبکه‌های اصلی و فرعی در اقطار ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیمتر است.

خانی تاکید کرد: از ۲۸۰۰ متر طول خط انتقال تحت فشار، حدود ۱۶۵۰ متر انجام شده است.

وی تصریح کرد: این طرح با هزینه‌ای بالغ بر ۲,۵۰۰ میلیارد ریال از محل درآمدهای عمومی و منابع داخلی شرکت اجرا خواهد شد.

اخبار مرتبطجديدترين خبرها