رفتن به بالا

هر آنچه در تبریز و آذربایجان می‌گذرد…

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
  • الإثنين ۱۰ ذو الحجة ۱۴۴۵
  • 2024 Monday 17 June

مدیرعامل اب منطقه‌ای آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه پروژه انتقال آب ارس به دشت شبستر و تبریز جزو پروژه‌های زیربنایی بوده، گفت: این پروژه حیاتی در حال انجام فرآیند قانونی بوده و در هیئت دولت پیگیری می‌شود.

به گزارش تبریزگویا، یوسف غفارزاده” امروز در شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در آذربایجان‌شرقی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خدمت، با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در خصوص گذر از پیک مصرف آب و برق، بر تامین پایدار نیازها و آمادگی برای انتخابات پیش رو تاکید کرد.

رئیس شورای همانگی صنعت آب و برق استان با اشاره به برنامه‌ریزی برای صرفه‌جویی چاه‌ها، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با هماهنگی مناسب بین مدیران وزارت نیرو در استان، توافقات دستگاه‌های آبی و برقی مقرر شده برای کاهش مصرف از ۱۲ ظهر تا ۱۸ عصر نسبت به توقف بهره‌برداری از چاه‌ها اقدام شود.

به گفته غفارزاده، میانگین آبگیری کل سدهای استان حدود ۷۰ درصد است.رئیس شورای همانگی صنعت آب و برق استان با بیان اینکه فاز نخست مخزن ۱۰۰ هزار مترمکعبی سال گذشته با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی به بهره‌برداری رسید، گفت: عملیات اجرایی مخزن ۵۰ هزار مترمکعبی شمالی نیز به اتمام رسیده و در حال آبگیری است.

غفارزاده با اشاره به پروژه رینک تبریز، خاطرنشان کرد: در حال حاضر رینک جنوبی شهر تبریز به‌طول ۲۵ کیلومتر به اتمام رسیده و بهره‌برداری از رینک شرقی به‌طول ١٨ کیلومتر تا پایان سال‌جاری در برنامه آب منطقه‌ای استان قرار دارد.

وی با بیان اینکه پروژه انتقال آب ارس به دشت شبستر و تبریز جزو پروژه‌های زیربنایی بوده، اضافه کرد: این پروژه حیاتی در حال انجام فرآیند قانونی بوده و در هیئت دولت پیگیری می‌شود.

اخبار مرتبطجديدترين خبرها