رفتن به بالا

هر آنچه در تبریز و آذربایجان می‌گذرد…

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
  • الإثنين ۱۰ ذو الحجة ۱۴۴۵
  • 2024 Monday 17 June

رئیس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: باتوجه به بارش‌های پیش‌رو، مردم از اتراق در حریم رودخانه ها و مسیل ها و فعالیت های کوهنوردی خودداری کنند.

به گزارش تبریزگویا، محمد امیدفر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه در این بازه زمانی جوی ناپایدار در استان حاکم می‌شود، افزود: بر اساس نقشه‌های پیش یابی هواشناسی و آخرین اطلاعات هواشناختی، فعالیت سامانه بارشی و شرایط فصلی و محلی موجب افزایش ابر، وزش باد گاهی شدید همراه با خیزش گرد و خاک، غرش آذرخش و بروز مه می‌شود.

وی با اشاره به احتمال برخورد آذرخش، اظهار کرد: برای پیشگیری از این اتفاق و حادثه، مردم در روزهای بارانی از رفتن به ارتفاعات و قرار گرفتن زیر درختان در فضای باز خودداری کنند.

رئیس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به شدت بارش‌ها، احتمال آبگرفتگی معابر و جاری شدن رواناب، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها وجود دارد بنابراین مردم از اتراق در حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها و فعالیت‌های کوهنوردی خودداری کنند.

امیدفر، ادامه داد: با توجه به رخداد تندبادهای لحظه‌ای، اختلال در ترددهای جاده‌ای، احتمال سقوط یا پرتاب اجسام و خسارت به سازه‌های سبک و محصولات زراعی و باغی وجود دارد بنابراین محکم کردن سازه‌های سبک، تابلوهای تبلیغاتی، سقف گلخانه‌ها، عدم پارک خودروها در کنار درختان و توجه کشاورزان به توصیه‌های کارشناسان جهاد کشاورزی استان ضروری است.

اخبار مرتبطجديدترين خبرها