رفتن به بالا

هر آنچه در تبریز و آذربایجان می‌گذرد…

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳
  • الإثنين ۸ محرم ۱۴۴۶
  • 2024 Monday 15 July

رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از امروز یکشنبه تا اواخر هفته، کاهش دما و بارش‌های رگباری و در نواحی مستعد بارش تگرگ در استان دور از انتظار نیست.

به گزارش تبریزگویا، محمد امیدفر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه در این بازه زمانی جوی به نسبت ناپایدار در استان به ویژه نیمه شمالی و شرقی حاکم می‌شود، افزود: بر اساس نقشه‌های پیش یابی هواشناسی و آخرین اطلاعات هواشناختی، گذر امواج تراز میانی جو و شرایط فصلی و محلی موجب افزایش ابر، وزش باد گاهی شدید همراه با خیزش گرد و خاک، غرش آذرخش و کاهش نسبی دما می‌شود.

وی با اشاره به احتمال برخورد آذرخش، اظهار کرد: برای پیشگیری از این اتفاق و حادثه، مردم در روزهای بارانی از رفتن به ارتفاعات و قرار گرفتن زیر درختان در فضای باز خودداری کنند.

رئیس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به شدت بارش‌ها، احتمال آبگرفتگی معابر و جاری شدن رواناب، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها وجود دارد بنابراین مردم از اتراق در حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها و فعالیت‌های کوهنوردی خودداری کنند.

امیدفر، ادامه داد: با توجه به رخداد تندبادهای لحظه‌ای، احتمال اختلال در تردد ناوگان حمل و نقل جاده‌ای، سقوط یا پرتاب اجسام و خسارت به سازه‌های سبک وجود دارد بنابراین محکم کردن سازه‌های سبک، تابلوهای تبلیغاتی، سقف گلخانه‌ها، عدم پارک خودروها در کنار درختان و توجه کشاورزان به توصیه‌های کارشناسان جهاد کشاورزی استان ضروری است.

اخبار مرتبطجديدترين خبرها